Fortinet FSP036-RAB 36W Replacement Adapter for Fortinet FG-60C FG-60D FG-60E FG-50E FG-30E FG-90D
Fortinet FSP036-RAB Adapter Shipping To Worldwide
- SKU: FO20861-GSB400
- AC Input: 100-240V 1.5A 50-60Hz
- DC Output: 12V 3A 36W
- Power: 36W
- Availability: In stock !
- Your order will be dispatched within 48 hours.
- Ask Questions
* Modern technology with a fast charging speed
* High-quality workmanship: A flexible and durable cable
* Guaranteed safety: Protection against short-circuits, overheating and excess voltage
* Compact, ergonomic design - ideal for travelling
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
* 100% compatible in replacing your original adapter
- Product Details
- Shipping & Payment
- How to buy
Why select us?
1. 30 days money back, one year warranty, efficient and fast after sales service
2. Specialize in batteries & chargers, professional batteries & chargers manufacturer.
3. Over 10 years of experience sale online
Note :10.8V and 11.1V are compatible, they are in common use. 14.4V and 14.8V are compatible, they are in common use.
Fortinet FSP036-RAB Other can replace the following part number:
- FSP036-RAB FSP036-RBBN2
Fortinet FSP036-RAB Other is compatible with the following models:
Fortinet FG-60C FG-60D FG-60E FG-50E FG-30E FG-90DHow to choose a Fortinet FSP036-RAB adapter?
+ Make sure that the voltage and current of the adapter are the same as the original voltage.
+ Check carefully if the tip of the adapter is the correct size.
+ Check if the photo of the power adapter matches your needs.
Description of Fortinet FSP036-RAB Other :
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:7 - 15 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
30-Day Money Back Guarantee
1-Year Warranty
100% Security Payment