- lenovo ADLX95YCC3A replacement adapters
lenovo ADLX95YCC3A 95W Replacement Adapter for Lenovo Yoga 6 Pro-13IKB(Yoga 920)
lenovo ADLX95YCC3A Adapter Shipping To Worldwide
- SKU: LEN17381-GSB517
- AC Input: 100-240V 50-60Hz
- DC Output: 20V 4.75A 95W
- Power: 95W
- Availability: In stock !
- Your order will be dispatched within 48 hours.
- Ask Questions
* Modern technology with a fast charging speed
* High-quality workmanship: A flexible and durable cable
* Guaranteed safety: Protection against short-circuits, overheating and excess voltage
* Compact, ergonomic design - ideal for travelling
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
* 100% compatible in replacing your original adapter
- Product Details
- Shipping & Payment
- How to buy
Why select us?
1. 30 days money back, one year warranty, efficient and fast after sales service
2. Specialize in batteries & chargers, professional batteries & chargers manufacturer.
3. Over 10 years of experience sale online
Note :10.8V and 11.1V are compatible, they are in common use. 14.4V and 14.8V are compatible, they are in common use.
lenovo ADLX95YCC3A laptop(adapter) Chargers can replace the following part number:
- ADLX95YCC3A ADLX95YDC3A ADLX95YLC3A SA10R16878 02DL132
lenovo ADLX95YCC3A laptop(adapter) Chargers is compatible with the following models:
Lenovo Yoga 6 Pro-13IKB(Yoga 920)Lenovo Yoga S730
Lenovo Yoga 730
Lenovo Yoga 720
Lenovo IdeaPad 720s-13
Lenovo X280 A485 R480 T480 T480s T580
Lenovo ThinkPad New S1 2018
Lenovo ThinkPad New S2 2018
Lenovo S2 2016
Lenovo S2 2017
Lenovo Thinkpad S3,E480,E580,E485,E490,L380,L480,L580,X380 Yoga
Lenovo X1 Carbon 2018
Lenovo X1 Yoga 2018
Lenovo X1 Tablet 2016
Lenovo X1 Tablet 2017
Lenovo Y9000X
How to choose a lenovo ADLX95YCC3A adapter?
+ Make sure that the voltage and current of the adapter are the same as the original voltage.
+ Check carefully if the tip of the adapter is the correct size.
+ Check if the photo of the power adapter matches your needs.
Description of lenovo ADLX95YCC3A laptop(adapter) Chargers :
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:7 - 15 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
30-Day Money Back Guarantee
1-Year Warranty
100% Security Payment