- FSP FSP350-40UGBBD replacement adapters
FSP FSP350-40UGBBD 350W Replacement Adapter for FSP FSP350-40UGBBD 10Pin Double 6+2P
FSP FSP350-40UGBBD Adapter Shipping To Worldwide
- SKU: FSP17172-GSB580_Se
- AC Input: 100-240V 6-3A 50-60Hz
- DC Output:
- Power: 350W
- Availability: In stock !
- Your order will be dispatched within 48 hours.
- Ask Questions
* Modern technology with a fast charging speed
* High-quality workmanship: A flexible and durable cable
* Guaranteed safety: Protection against short-circuits, overheating and excess voltage
* Compact, ergonomic design - ideal for travelling
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met
* 100% compatible in replacing your original adapter
- Product Details
- Shipping & Payment
- How to buy
Why select us?
1. 30 days money back, one year warranty, efficient and fast after sales service
2. Specialize in batteries & chargers, professional batteries & chargers manufacturer.
3. Over 10 years of experience sale online
Note :10.8V and 11.1V are compatible, they are in common use. 14.4V and 14.8V are compatible, they are in common use.
FSP FSP350-40UGBBD Servers Chargers can replace the following part number:
- FSP350-40UGBBD
FSP FSP350-40UGBBD Servers Chargers is compatible with the following models:
for FSP FSP350-40UGBBD 10Pin Double 6+2PHow to choose a FSP FSP350-40UGBBD adapter?
+ Make sure that the voltage and current of the adapter are the same as the original voltage.
+ Check carefully if the tip of the adapter is the correct size.
+ Check if the photo of the power adapter matches your needs.
Description of FSP FSP350-40UGBBD Servers Chargers :
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:7 - 15 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
30-Day Money Back Guarantee
1-Year Warranty
100% Security Payment